> Uram, nem vagyok méltó, hogy hajlékomba jöjj - Imalánc.ro
 
2. december, 2024Igehirdetések Uram, nem vagyok méltó, hogy hajlékomba jöjj bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Abban az időben, amikor Jézus bement Kafarnaumba, egy (pogány) százados járult eléje, és így szólt:

a hit és az alázat mindenki számára hozzáférhető, és Isten szeretete minden embert elér, aki hittel fordul hozzá.

„Uram, szolgám bénán fekszik otthon, és szörnyen kínlódik.” Jézus így felelt: „Megyek és meggyógyítom.”

A százados ezt válaszolta: „Uram, nem vagyok méltó, hogy hajlékomba jöjj, hanem csak egy szóval mondd, és meggyógyul az én szolgám. Jómagam, bár alárendelt ember vagyok, katonáknak parancsolok. Ha azt mondom az egyiknek: »Menj!« – elmegy; a másiknak: »Jöjj ide!« – akkor hozzám jön; és szolgámnak: »Tedd ezt!« – és megteszi.”

Amikor Jézus ezt hallotta, elcsodálkozott, és így szólt kísérőihez: „Bizony mondom nektek, ekkora hitet senkinél sem találtam Izraelben. Ezért azt mondom nektek: Sokan jönnek majd napkeletről és napnyugatról, és asztalhoz telepednek Ábrahám, Izsák és Jákob mellé a mennyek országában.”

Máté Evangéliuma 8, 5-11

Jézust kafarnaumi látogatásakor egy százados keresi fel. Egyik beteg szolgájának az ügyében kér segítséget. A százados azonban nem érezte méltónak magát arra, hogy Jézust a házába hívja, és ezért csak egy szót kért tőle, hogy távolról gyógyítsa meg a szolgát. Ezt mondta: „Uram, nem vagyok méltó, hogy hajlékomba jöjj, hanem csak egy szót szólj, és meggyógyul a szolgám.” A százados különlegessége abban rejlik, hogy bár pogány és a római hadsereg tisztje volt, mégis rendkívüli hittel fordult Jézushoz. Elismerte Jézus hatalmát és tekintélyét, ami messze felülmúlta az emberi hatalmat. Hitével Jézus csodálatát váltotta ki.

Mit tanulhatunk a százados példájából?

Elsősorban az alázatot és a bizalmat. Minden képességeink, tehetségünk ellenére szükségünk van az alázatra, és fel kell hagyjunk a túlzott magabiztonságunkkal, hogy helyet adjunk Istennek a szükségünkben.

Jézus akkor is tud segíteni rajtunk, amikor fizikailag távol van tőlünk. Csak hittel kell hozzá forduljunk. A hit számára nincsenek nemzeti, faji, földrajzi határok. A százados kérése ihlette meg az Egyházat akkor, amikor az Úrfelmutatás imájába építette azt.

Ez a történet arra emlékeztet, hogy a hit és az alázat mindenki számára hozzáférhető, és Isten szeretete minden embert elér, aki hittel fordul hozzá.

Ft. Ráduly István Zsolt, Torda

Keresés a honlapon…
Olvass tovább…