> Jézus azonban rájuk parancsolt, és nem engedte, hogy beszéljenek - Imalánc.ro
 
4. szeptember, 2024Igehirdetések, slider Jézus azonban rájuk parancsolt, és nem engedte, hogy beszéljenek bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Kafarnaumi tartózkodása idején Jézus a zsinagógából jövet betért Simon (Péter) házába.

Jézus azonban rájuk parancsolt, és nem engedte, hogy beszéljenek

Simon anyósa éppen magas lázban szenvedett. Mindjárt szóltak is neki az érdekében. Jézus a beteg fölé hajolt, parancsolt a láznak, és a láz megszűnt. A beteg azonnal fölkelt, és szolgált nekik.

Napnyugtakor mindnyájan odavitték Jézushoz a betegeket, akik különféle bajokban szenvedtek. Mindegyikre rátette kezét, és meggyógyította őket. Sokakból gonosz lelkek mentek ki, és ezt kiáltozták: „Te vagy az Isten Fia!” Jézus azonban rájuk parancsolt, és nem engedte, hogy beszéljenek; azok ugyanis tudták, hogy ő a Krisztus.

Amikor megvirradt, Jézus kiment egy magányos helyre; a népsokaság pedig keresésére indult, és meg is találta. Tartóztatták, hogy ne menjen el tőlük. Jézus azonban így válaszolt: „Más városoknak is hirdetnem kell Isten országának evangéliumát, mert ez a küldetésem.” Azután folytatta tanítását Galilea zsinagógáiban.

Lukács Evangéluma 4, 38-44

A betegségek előbb-utóbb mindenkit utolérnek. Péter anyósának magas láza volt. Még Jézus tanítványainak köre sem mentesül a betegségektől. Már orvosilag is kimutatták, hogy a hívő ember jobban viseli a betegségeket, és a gyógyulási esélyei is nagyobbak azoknál, akik semmiben sem hisznek. Első olvasásra azt gondolnánk, hogy Péter esetében valamilyen szívességről van szó, de a beteg gyógyulás utáni magatartása a hitéről tanúskodik.

Péter anyósának a háza hirtelen orvosi rendelővé változik. Mindenki odasiet, hogy gyógyulást nyerjen. Ez a fajta nyitottság is arról árulkodik, hogy Péter anyósa nemcsak magára gondolt, hanem azokra is, akik a környezetében élnek, hiszen nem tanúsított ellenállást a tömeg láttán, hanem beengedi házába a betegeket.

Nemcsak testileg gyógyult meg, hanem megtapasztalta a közösségi lét fontosságát, hogy a gyógyulás útján nem vagyunk egyedül, és hogy másoknak is szüksége van a gyógyulás lehetőségére. A beteg is jobban gyógyul egy olyan környezetben, ahol szeretettel befogadják, szívesen várják.

Nemcsak a hit, hanem a hívő közösség magatartása is hatással van a tagok egészségi, lelki állapotára.

Ft. Ráduly István Zsolt, Torda

Keresés a honlapon…
Olvass tovább…