> Aki nincsen ellenünk, az velünk van - Imalánc.ro
 
26. február, 2025Igehirdetések Aki nincsen ellenünk, az velünk van bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Egyszer János apostol ezekkel a szavakkal fordult Jézushoz:

A hit, a bizalom és a hűség ereje képes csodákat tenni az emberi életben. Legyen szó vallási csodáról, mindennapi életben történő rendkívüli eseményről, vagy emberi kapcsolatokban megmutatkozó bizalomról és hűségről, mindezek azt bizonyítják, hogy a hit valóban hegyeket képes mozgatni, és hogy a bizalom és hűség az emberi kapcsolatok alapkövei.

„Mester! Láttunk valakit, aki a nevedben ördögöt űzött ki, de nem tart velünk. Megtiltottuk neki, mert nem csatlakozott hozzánk.”

Jézus azonban így válaszolt: „Ne tiltsátok meg neki! Aki az én nevemben csodát tesz, az egyhamar nem fog szidalmazni engem. Aki nincsen ellenünk, az velünk van.”

Márk Evangéliuma 9,38-40

Az emberiség történelme során számtalan olyan esemény történt, amelyeket csodaként tartanak számon. Ezek a csodák különböző formában jelenhetnek meg, de egy közös vonásuk van: a hit és a bizalom ereje, amely ezek mögött áll. A kijelentés – „Aki az én nevemben csodát tesz, az egyhamar nem fog szidalmazni engem” (Mk 9, 39c) – arra utal, hogy aki valamilyen rendkívüli tettet hajt végre egy magasabb szellem nevében, az hűséges marad ahhoz a lelkülethez.

A hit az ember egyik legősibb és legmélyebb érzése, amely képes hegyeket mozgatni. A csodák gyakran azok életében történnek, akik mélyen hisznek valamiben vagy valakiben, legyen az egy isteni lény, egy eszme, vagy akár önmagukban. A hit ereje képes átlépni a fizikai világ határain, és megteremteni azt, amit sokan lehetetlennek tartanak.

Szinte minden vallás történelmében találhatunk olyan eseményeket, amelyeket csodaként tartanak számon. A kereszténységben Jézus Krisztus csodái – mint a vízen járás, a betegek gyógyítása, vagy a halottak feltámasztása – fontos elemei a hitnek. A buddhizmusban Gautama Buddha megvilágosodása és a vele kapcsolatos csodák hasonló jelentőséggel bírnak. Az iszlám vallásban Mohamed próféta életéhez számos csodás eseményt kötnek, amelyek erősítik a hívek hitét.

Nem csak a vallásokban találkozhatunk csodákkal. A mindennapi életben is előfordulnak olyan események, amelyeket sokan csodaként élnek meg. Gondoljunk csak arra, amikor valaki súlyos betegséget győz le a hit és a pozitív gondolkodás erejével, vagy amikor valaki elképesztő eredményeket ér el a sportban, művészetben, tudományban a kitartása és hite révén. Ezek az események mind azt bizonyítják, hogy a hit hatalmas erő, amely képes megváltoztatni az emberek életét.

A kijelentés másik kulcseleme a bizalom és hűség. Aki csodát tesz valaki nevében, az egyfajta bizalmat és hűséget mutat az iránt a személy iránt. Ez a bizalom és hűség kölcsönös, hiszen aki csodát tesz, az is számíthat arra, hogy támogatást és elismerést kap cserébe.

A bizalom az emberi kapcsolatok egyik alapköve. Legyen szó családról, barátokról, munkatársakról vagy bármilyen közösségről, a bizalom nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a kapcsolatok jól működjenek. A bizalom lehetővé teszi, hogy az emberek együtt dolgozzanak, támogassák egymást, és közösen érjenek el sikereket.

A hűség és elkötelezettség szintén fontos szerepet játszanak abban, hogy valaki csodát tegyen egy másik személy nevében. Ez a hűség lehet vallási, családi, baráti vagy akár munkahelyi kapcsolat. Az elkötelezettség és hűség arra ösztönzi az embereket, hogy a legjobbat hozzák ki magukból, és hogy támogassák egymást a nehéz időkben.

A kijelentés – „Aki az én nevemben csodát tesz, az egyhamar nem fog szidalmazni engem” (Mk 9, 39c) – mélyebb jelentést hordoz magában, mint elsőre gondolnánk. A hit, a bizalom és a hűség ereje képes csodákat tenni az emberi életben. Legyen szó vallási csodáról, mindennapi életben történő rendkívüli eseményről, vagy emberi kapcsolatokban megmutatkozó bizalomról és hűségről, mindezek azt bizonyítják, hogy a hit valóban hegyeket képes mozgatni, és hogy a bizalom és hűség az emberi kapcsolatok alapkövei.

Ft. Ráduly István Zsolt, Torda

Keresés a honlapon…
Olvass tovább…